kaamera_suur

Tutvustus

Tallinn Film Wonderland on loodud eesmärgiga luua Tallinnasse Balti Manufaktuuri alale (Kopli 35) filmilinnak. Filmlinnak hõlmaks nii Läänemere suurimat stuudiokompleksi kui ka Eesti filmitööstuse erinevaid ettevõtteid. Ettevõtte asutajateks on Allfilm, Filmivabrik, Kinosaurus, Nafta Films, Stellar, Taska Productions ja 17 põhilist filmitootjat ühendav Eesti Filmitööstuse Klaster. Osaühing tegeleb nii stuudiokompleksi loomise kui ka selle hilisema opereerimisega.

Rahvusvaheline huvi ning ekspordivõimekus

Eesti filmid on saanud viimastel aastatel palju rahvusvahelist tähelepanu ning asukoht, loodus ja eripärane ajalugu pakub unikaalseid võttekohti kogu maailma produktsioonifirmadele. Stuudiokompleks annab võimaluse kohalikul filmitööstusel areneda ja tõstab ekspordivõimekust, filmilinnak soosib valdkonna koostööd ja ristmüüki.

Kolm kvaliteetset stuudiot

Kompleks arvestab nõudlike tingimustega nii stuudiotes (heli- ja vibratsiooni-tundlikkus, ligipääsud, green screen jpm) kui ka võteteks valmistumise osas (dekoratsioonid, abiruumid jne). Kolm 14 m kõrgusega stuudiot annavad võimaluse filmida samaaegselt erisuurustega stuudiotes (1200, 800 ja 500 m2) ja paindlikkuseks.

One-stop-shop

Filmilinnak koondab Eesti erinevad filmitööstuse teenusepakkujad, et tagada koostöö ja võteteks vajalikud teenused. Lisaks on stuudiod sobilikud ka teleproduktsioonile ja ürituste läbiviimiseks.

 

Kopli 35, Tallinn

Kopli 35 asub Tallinna südalinnast 10 minutilise autosõidu kaugusel, Telliskivi loomelinnakust Kopli ja Kalamaja piiril vana puuvilla manufaktuuri alal.

tallinn_est