kaamera_suur

Tutvustus

Tallinn Film Wonderland on loodud eesmärgiga luua Tallinnasse filmilinnak. Filmlinnak hõlmaks nii Läänemere suurimat stuudiokompleksi kui ka Eesti filmitööstuse erinevaid ettevõtteid. Ettevõtte asutajateks on Allfilm, Filmivabrik, Kinosaurus, Nafta Films, Stellar, Taska Productions ja 18 põhilist filmitootjat ühendav Eesti Filmitööstuse Klaster. Osaühing tegeleb nii stuudiokompleksi loomise kui ka selle hilisema opereerimisega.

Rahvusvaheline huvi ning ekspordivõimekus

Eesti filmid on saanud viimastel aastatel palju rahvusvahelist tähelepanu ning asukoht, loodus ja eripärane ajalugu pakub unikaalseid võttekohti kogu maailma produktsioonifirmadele. Stuudiokompleks annab võimaluse kohalikul filmitööstusel areneda ja tõstab ekspordivõimekust, filmilinnak soosib valdkonna koostööd ja ristmüüki.

Kolm kvaliteetset stuudiot

Kompleks saab arvestama nõudlike tingimustega nii stuudiotes (heli- ja vibratsiooni-tundlikkus, ligipääsud, green screen jpm) kui ka võteteks valmistumise osas (dekoratsioonid, abiruumid jne). Mitu kuni 14 m kõrgusega stuudiot annavad võimaluse filmida samaaegselt erisuurustega stuudiotes ja paindlikkuseks.

One-stop-shop

Filmilinnak saab koondama Eesti erinevad filmitööstuse teenusepakkujad, et tagada koostöö ja võteteks vajalikud teenused. Lisaks on stuudiod sobilikud ka teleproduktsioonile ja ürituste läbiviimiseks.

 

Põhja-Tallinn

Põhja-Tallinnasse planeeritav filmilinnak asub Tallinna südalinnast 15 minutilise autosõidu kaugusel mere vahetus läheduses.

[cml_media_alt id='397']tallinn_est[/cml_media_alt]