Eesmärk

Eestis puudub kõrgkvaliteetne filmistuudiote kompleks, kus aastaringselt saaks filmida nii kodumaine tootja kui ka teenindada välismaised filmiproduktsioone ja reklaamitellijaid. Eesti produktsioonifirmad ja teised teenusepakkujad on kõrge kvaliteediga ning mõistliku hinnatasemega, kuid on pidanud loobuma välismaiste klientide teenindamisest stuudiovõimekuse puuduse tõttu. Esimest aastat käigus olev riiklik cash rebate toetus välisproduktsiooni Eestisse toomiseks jääb lahjaks ilma stuudiote toetuseta.

Olemasolevad stuudiod on kvaliteetseteks filmivõteteks liiga madalad, väikesed, tehniliselt mahajäänud või muul juhul ebapiisavate võimalustega. Lähiriikides on samuti puudus kõrge kvaliteediga stuudiokompleksidest.

Kuigi Balti Filmi ja Meediakool toodab heal tasemel filmitegijaid, ei arene sektor piisavalt kiiresti, et kõigile tööd ja arenguvõimalusi pakkuda. Sektor on killustunud ja ei toimi ühtse platvormina.

Tallinn Film Wonderland on loodud selleks, et Eesti filmitööstuse areng ei jääks puudulike tehniliste võimaluste taha. Läänemere suurim stuudiokompleks likvideerib asjatud piirid, mis on seni takistanud välismaiseid tegijaid tõhusamalt Eestisse tuua või kohalikel talentidel oma maksimumi saavutada. 

Eesti filmitootjad on saanud viimasel ajal palju rahvusvahelist tähelepanu (nt “Mandariinid”, “Vehkleja”, “Päevad, mis ajasid segadusse”, “Risttuules” jpt) ja äratanud piirkonna vastu huvi. Seda sama on teinud ka A-kategooria filmifestival Pimedate Ööde Filmifestival. See potentsiaal tuleb ära kasutada just nüüd, kui ka lähiriikides tuntakse kaasaegsest stuudiotest üha enam puudust ja planeeritakse nende rajamist.